FCSB a răpus campioana. Roș-albaștrii au dat lovitura în minutul 88

de | 6.02.2023 06:46 | Actualitate, Home, Sport

FCSB a câștigat cu scorul de 1-0 marele derby cu CFR Cluj, din etapa cu numărul 24 din Liga 1, pe un teren dificil cauzat de temperaturile scăzute. În urma acestui rezultat, FCSB ajunge la 44 de puncte și se apropie la șase puncte de liderul CFR Cluj, care are 50 de puncte.

Malcom Edjouma a marcat unicul gol al derby-ului de la Cluj și a devenit eroul lui Mihai Pintilii. Mijlocașul francez a dat lovitura în minutul 88, după o pasă superbă oferită de Octavian Popescu.

FCSB s-a adaptat mai bine condițiilor grele, un gazon înghețat și un start întârziat cu 9 minute, din cauza problemelor cu nocturna. Oaspeții au început în forță, dar s-au lovit de „zidul” ridicat de Scuffet. Portarul italian a intervenit miraculos în fața lui Cordea, în minutul 4, și a continuat cu „parade” sigure. Nu a mai avut ce face în minutul 88, la șutul lui Edjouma.