FC Argeș scoate un punct la Metaloglobus și rămâne la jumătatea clasamentului Ligii secunde

de | 2.11.2019 15:55 | Actualitate

Remiză albă în Capitală! Metaloglobus București – FC Argeș, scor 0-0 și formația piteșteană continuă seria rezultatelor negative. FC Argeș se află după 15 etape pe locul 10 al clasamentului Ligii secunde, iar obiectivul stabilit la începerea campionatului și anume promovarea în Liga I pare de domeniul fantasticului.

Prima ocazie pentru piteșteni a apărut în minutul 25, atunci când Buhăescu preia pe piept în careu, trage la poartă, însă Gavrilaș este la post și reține. În minutul 30, Blejdea centrează în careu, iar Șerban din 10 metri, trage pe lângă poartă! FC Argeș irosește o mare ocazie de gol.

După câteva ocazii ale bucureștenilor, Blejdea îl încearcă pe Gavrilaș cu un șut de la 20 metri, însă portarul bucureștean reține. În minutul 81, Grecu centrează în careu, Nini Popescu încearcă să reia cu capul în plasă, însă doar șterge balonul. În prelungiri, Șerban execută o lovitură liberă, Barbu trimite cu capul la poartă, însă Gavrilaș reține.