scris luni, 16.09.2024

FC Argeș s-a impus în fața Concordiei Chiajna

În această după-amiază, într-un joc contând pentru etapa a șasea din Liga 2, FC Argeș s-a impus în fața Concordiei Chiajna, cu scorul de 3-2. Gazdele au deschis scorul în minutul 43, când căpitanul Marius Briceag a șutat în poartă, după o combinație de pase din prima, în care a fost implicat și Patrick Dulcea. Piteștenii au majorat scorul în minutul 71: Tofan a preluat, a avansat în careu, a centrat în fața porții, iar Robert Moldoveanu a plonjat în fața unui adversar și a înscris cu capul din 7 metri central. Șapte minute mai târziu, argeșenii s-au dezlănțuit și au marcat al treilea gol, prin Mihai Roman, după o pasă primită de la Radu Petrescu.

Oaspeții au revenit pe final și au marcat de două ori, prin Mihai Neicuțescu și Giovani Ghimfuș, în minutele 82, respectiv 84.