FC Argeș pierde meciul cu Rapid. Vulturii au fost învinși cu scorul de 1-0

de | 7.08.2021 23:39 | Actualitate, Home, Sport

FC Argeș a pierdut meciul jucat cu Rapid, sâmbătă seara pe stadionul din Trivale. Vulturii au fost învinși cu scorul de 0-1 de rapidiști, cei care încheie etapa cu numărul 4 pe locul secund.
Unicul gol al partidei din Trivale, disputată într-o atmosferă excepțională, a fost marcat de Pănoiu, în minutul 8. Mijlocașul rapidist a profitat de o gafă imensă a lui Diogo Viana, care a luftat la o centrare simplă venită din flancul drept al atacului.

Andrei Prepeliță a efectuat 4 modificări la pauză, a riscat tot, dar fără succes.

Înaintea partidei din Trivale, fanii rapidiști au fost protagoniști unui moment special. Au mers la mormântul lui Nicolae Dobrin, pentru a-i aduce un omagiu. Acolo a fost prezentă și Gica Dobrin, soția legendei fotbalului românesc.

Articol scris de Bianca Solomon

Facultatea de Jurnalism, Pitești, an 3 Colaborator la Jurnalul de Argeș

Abonează-te la newsletter!

Trimitem un newsletter pe zi, dimineața, cu știrile din ziua anterioară.

* indicates required

Acest articol este despre: #0-1,#vulturii,andrei prepelita,fc arges,meci,rapid

Ultimele articole

Furt de lemne la Berevoești și Hârtiești

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Schitu Golești au acționat pentru prevenirea delictelor silvice pe raza de competență, ocazie cu care au depistat un bărbat de 29 de ani, din Bughea de Sus, care conducea o autoutilitară cu care transporta material...