FC Argeș pierde meciul cu Rapid. Vulturii au fost învinși cu scorul de 1-0

de | 7.08.2021 23:39 | Actualitate, Sport

FC Argeș a pierdut meciul jucat cu Rapid, sâmbătă seara pe stadionul din Trivale. Vulturii au fost învinși cu scorul de 0-1 de rapidiști, cei care încheie etapa cu numărul 4 pe locul secund.
Unicul gol al partidei din Trivale, disputată într-o atmosferă excepțională, a fost marcat de Pănoiu, în minutul 8. Mijlocașul rapidist a profitat de o gafă imensă a lui Diogo Viana, care a luftat la o centrare simplă venită din flancul drept al atacului.

Andrei Prepeliță a efectuat 4 modificări la pauză, a riscat tot, dar fără succes.

Înaintea partidei din Trivale, fanii rapidiști au fost protagoniști unui moment special. Au mers la mormântul lui Nicolae Dobrin, pentru a-i aduce un omagiu. Acolo a fost prezentă și Gica Dobrin, soția legendei fotbalului românesc.