FC Argeș nu trece de Hermannstadt și rămâne ”lanterna roșie” în Liga I

de | 16.12.2020 19:32 | Actualitate, Sport

FC Argeș și Hermannstadt au remizat, scor 2-2, în etapa cu numărul 14 din Liga 1. Dâlbea a deschis scorul încă din minutul 9, din lovitură de la 11 metri, stabilind și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Hermannstadt.

În partea secundă a jocului, Addae a majorat diferența în minutul 55, iar după doar 11 minute FC Argeș a punctat prin Malele și a prins aripi. În minutul 80, Dâlbea l-a faultat pe Grecu în careu, arbitrul a dictat penalty pentru FC Argeș și același Malele a restabilit egalitatea la Pitești, închizând jocul la scorul de 2-2.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a acumulat 10 puncte, după cele 14 meciuri jucate în Liga 1, însă se află în continuare pe ultimul loc în clasament. De cealaltă parte, Hermannstadt ocupă locul 11, cu 15 puncte.