Web Analytics
scris miercuri, 18.01.2023

FC Argeș l-a împrumutat pe portarul Vlad Frumuzache la CSM Deva

FC Argeș și CSM Deva au ajuns la un acord pentru împrumutul portarului Vlad Frumuzache. Înțelegerea dintre cele două cluburi a fost parafata pentru 1 an și 6 luni, clubul piteștean păstrând opțiunea de a-l readuce la Pitești în fiecare perioadă de transferuri.

Citește și Salariații Primăriei Recea vin mâine la Pitești să doneze sânge

În prima parte a acestui sezon competițional, goalkeeperul în vârstă de 17 ani a evoluat în Liga de Tineret. Acesta a jucat 8 meciuri de campionat și două de Cupa României. Acum are șansa de a se căli la o formație care luptă pentru promovarea în eșalonul secund al fotbalului românesc. Echipa de pe malul Mureșului este în prezent liderul Seriei VII din Liga a 3-a, cu 39 puncte, fiind urmată de CSO Filiași cu 34 de puncte.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...