„FC Argeş este o echipă care va avea un cuvânt greu de spus în campionat”

de | 13.09.2017 20:14 | Sport

13 FCArges# Antrenorul mureşenilor, după victoria împotriva Argeşului
La meciul de la Piteşti, pe banca tehnică a echipei ASA Tg. Mureș, după demisia lui Laszlo Balint, a stat Carol Fekete, cel care la finalul partidei a spus că victoria echipei sale, scor 1-2, a fost obţinută şi cu noroc şi a avut numai cuvinte de laudă pentru FC Argeș.

”Ştiam că ne aşteaptă un meci foarte greu, pentru că FC Argeş este o echipă destul de bună, cu jucători valoroşi. Acasă practică un joc ofensiv. Am gândit o strategie mai defensivă, dar pe contraatac am încercat să-i surprindem. A doua repriză am fost dominaţi, dar ne bucurăm că am reuşit victoria. Cele trei puncte sunt foarte importante pentru noi. Argeşul a avut o perioadă foarte bună după ce ne-a egalat. Ne-a dominat copios, dar am avut noroc. Portarul ne-a salvat de câteva ori. Gazdele au intrat apoi în criză de timp şi nu au mai fost lucizi. Din minutul 75 am închis jocul şi ne-a fost mai uşor să respingem mingiile aruncate. FC Argeş este o echipă care va avea un cuvânt greu de spus în campionat. Îi văd în primele patru locuri pentru că au echipă bună, chiar dacă este în formare”, a spus Fekete.