Alb violeții au pierdut două puncte în primul meci al play- off-ului Ligii a doua de fotbal. Au câștigat unul, e adevărat, înregistrând pentru statistici un scor alb la Turis Oltul, însă egalul mai mult o încurcă decât o ajută. Cert e că așteptam mai mult de la meciul de la Alexandria. A înclinat greu balanța acestui rezultat și eliminarea lui Andrei Panait în minutul 48, ceea ce înseamnă că o repriză întreagă, a doua, alb violeții au jucat în zece si e chiar lăudabil că n-au luat gol. Repet, însă, egalul e dezamăgitor prin prisma celor două puncte pierdute într-o competiție cu nu foarte multe meciuri și într-o tensiune de care pe care. (G.G)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii