FC Argeș a câștigat la Voluntari și e neînvinsă de 11 etape

de | 19.02.2021 20:37 | Actualitate, Dezvăluiri

E aproape ireal dacă ne reamintim că la începutul lunii decembrie eram pe penultimul loc și comparăm clasamentul de atunci cu cel de acum. După victoria din seara asta la  Voluntari, cu 1-0, FC Argeș e la doar 4 puncte de Academica Clinceni, ocupanta locului 6 și la doar 4 puncte de play off. A marcat Malele în prima repriză, după o pasă genială dată pe contraatac de Cristi Dumitru. În prima repriză, alb violeții au mai avut cel puțin două ocazii clare de a înscrie,  iar în a doua o bară și încă două ocazii clare. În una dintre ele, tot pe contraatac, Malele nu a văzut că portarul oaspeților, Râmniceanu, lăsase poarta goală. În concluzie, FC Argeș a dominat meciul și își continuă marșul triumfal de 11 meciuri fără înfrângere. Etapa viitoare, FC Argeș întâlnește CFR Cluj. ( G.G)