O explozie s-a produs, în noaptea de joi spre vineri, într-un apartament situat la parterul unui bloc din cartierul Trivale, Piteşti. Deflagraţia nu a fost urmată de incendiu. Din primele informații se pare că explozia s-ar fi produs din cauza unor acumulări de gaze. După explozie, toți locatarii din bloc s-au autoevacuat. Proprietara apartamentului în care s-a produs explozia, o femeie de 69 de ani, a fost transportată la spital. O altă femeie a primit îngrijiri din partea paramedicilor SMURD la fața locului după ce a suferit un atac de panică. Mai multe apartamente din acea scară de bloc au suferit pagube.
Citește și: Fost jucător de rugby, acuzat de proxenetism și trafic de minori
„În jurul orei 03:50 pompierii de la Detaşamentul Piteşti au fost solicitaţi să intervină în cazul unui explozii neurmată de incendiu, care s-a produs într-un apartament situat la parterul unui bloc de pe strada Vasile Alecsandri din municipiul Piteşti, cartierul Trivale. În urma incidentului, proprietara locuinţei, o persoană se sex feminin în vârstă de 69 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale şi a fost preluată şi transportată la spital de către un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Judeţean”, a anunţat ISU Argeş.
Foto: ISU Argeș
0 Comentarii