Piteșteanul Emanuel Mazăre a obținut locul I la Olimpiada Națională de Matematică (Craiova, 10-14 aprilie), la clasa a IX-a, cu 26 de puncte. Fost elev al Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” și elev în clasa a IX-a la Colegiul „Alexandru Odobescu”, Emanuel Mazăre a mai avut succese promițătoare în trecut, pentru care a fost premiat de Primăria Pitești. A participat la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori și a câștigat medalia de aur în 2021 și pe cea de argint în 2022. Pentru performanțele sale și munca din spatele lor, Jurnalul de Argeș îl desemnează pe elevul olimpic Emanuel Mazăre Omul Săptămânii!
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii