Dr. Claudiu Ciolan, patronul de la FC Muscelul Câmpulung, ne-a vorbit despre ultimele două meciuri amicale, o victorie, scor 3-1, cu CS Dinamo, și o înfrângere, scor 1-0, cu FC Argeș, despre transferuri, despre programul echipei și despre posibilitatea de a continua în Liga secundă:
„Au fost două rezultate pozitive, aș putea spune, o victorie cu Dinamo și o înfrângere la limită cu FC Argeș. Dar nu prea avem ce să spunem, pentru că și Dinamo n-a folosit jucătorii de bază, au folosit doar jucători în probe. Și noi am avut cam același lucru, nu știu, nu este relevant rezultatul. Și chiar și cu FC Argeș, meci amical în care piteștenii au rulat toți jucătorii. Deci, nici acest rezultat nu mi se pare relevant, mai ales că aceste meciuri sunt la început de drum.
Despre transferuri nu aș putea să spun mare lucru. Deocamdată sunt discuții cu jucătorii, nu am făcut niciun transfer 100%. Dar avem discuții destul de avansate. Așteptăm decizia finală în ceea ce privește echipa din Buzău și atunci vedem unde suntem. Până nu vedem unde suntem, la Liga a II-a sau Liga a III-a, nu putem să facem niciun transfer. 90%, noi sperăm la Liga a II-a, dar nu știm până nu vedem dacă se înscrie Buzăul.
Vedem săptămâna viitoare, pentru că până atunci au loc înscrierile în campionat, atunci vedem ce este de făcut și mă refer la câte transferuri vom perfecta. Din informațiile noastre, cei de la Buzău au probleme financiare și nu prea ar mai dori să se înscrie în campionat, dar nu se știe niciodată. Pentru perioada imediat următoare programul echipei este simplu. Băieții au intrat în cantonament și se pregătesc. Adică toți suntem pregătiți, dar trebuie să știm ce se întâmplă cu toate aceste lucruri. Sperăm, așa cum spuneam, la Liga secundă…”.
Citește și FC Argeș a transferat un atacant portughez
Citește și Câștiguri uriașe pentru semifinalistele de la Mondialul Cluburilor
0 Comentarii