Nicolas Maure, directorul general Dacia şi Grup Renault va primi joi, 11 decembrie, la ora 16.30, în Sala de Consiliu a Primăriei, titlul de Cetăţean de Onoare al oraşului Mioveni. De la 1 ianuarie 2014, Nicolas Maure este directorul general al “Dacia” şi “Renault” România, înlocuindu-l pe Jérôme Olive, care a devenit director industrial al “Renault” pentru Regiunea Europa. Pe lângă funcţia de conducere de la “Dacia”, Maure a preluat şi postul de director industrial al “Renault” pentru regiunea Euromed-Africa. Nicolas Maure și-a început activitatea la “Renault” în anul 2000 ca director cumpărări piese şi accesorii, devenind apoi director plan calitate şi director general al Société de Transmissions Automatiques. Între septembrie 2006 şi august 2008, Nicolas Maure a fost directorul Uzinei Mecanica Dacia. După perioada petrecută în România a devenit vicepreşedinte pentru mecanică al “Renault-Nissan” Purchasing Organization şi director performanţă fabricaţie “Renault”. La eveniment vor fi prezenţi reprezentanţi ai administraţiei judeţene şi locale.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii