Web Analytics
scris duminică, 10.05.2026

Dinamo – FC Argeș, astăzi, de la ora 19, în etapa a 8-a din play-off

Dinamo București și FC Argeș, se vor duela astăzi, 10 mai, pe stadionul ”Arcul de Triumf”, din Capitală. Partida programată să se dispute de la ora 19:00, contează pentru cea de-a 3-a etapă din returul play-offul Superligii.

În turul acestui play-off, a fost 1-1, cu FC Argeș gazdă.

În sezonul regulat al actualului campionat, am consemnat tot un 1-1 la Mioveni, iar la retur piteștenii au câștigat cu 1-0.

Dinamo a câștigat doar una din ultimele opt confruntări cu FC Argeș (șapte în Liga 1 și una în Cupa României), pe 29 mai 2023, în barajul de menținere/promovare. În celelalte șapte: cinci victorii ale ”vulturilor violeți” și două remize.

Dinamo a marcat 35 de goluri în repriza a doua a jocurilor disputate până acum și numai 17 în prima parte. Argeș e mult mai echilibrată la acest capitol: a dat 19 goluri în primul mitan și 20 în cel de-al doilea (statistici OPTA).

Fanii echipei au fost foarte deranjați de noua siglă propusă de conducerea clubului și de faptul că nu au fost consultați în această privință. ”Peluza Cătălin Hâldan” și ”Peluza Sud” au anunțat că vor veni la stadion, dar nu vor intra la meci, în semn de protest.

Citește și: Mirel Rădoi, trei eșecuri din trei meciuri pe banca lui Gaziantep

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...