David Popovici, învins de Daniel Martin la proba de 100 de metri mixt

de | 13.11.2022 10:23 | Actualitate, Home, Sport

David Popovici, dublul campion mondial la înot, a fost învins de înotătorul Daniel Cristian Martin în finala probei de 100 de metri mixt în cadrul Campionatelor Naționale de înot în bazin scurt de la Otopeni. Diferența dintre cei 2 a fost de 6 sutimi de secundă. Pe ultima treaptă a podiumului a urcat Patric Sebastian Dinu, de la Clubul Sportiv Farul Constanța.

David Popovici a câștigat, vineri, încă o medalie de aur pentru cel mai rapid înotător al lumii, la Campionatul Naţional în bazin scurt. Acesta a reușit să se impună în proba de 200 m liber, cu un timp de 1:43.06. David Popovici va mai concura astăzi la proba de 400 m liber.