Polițiștii argeșeni au fost în alertă duminică, 18 februarie, după ce un bărbat de 34 de ani a plecat de la domiciliul său din Mușătești, subiect prezentat AICI.
Primele verificări i-au determinat pe polițiști să creadă că bărbatul s-ar fi îndreptat către o zonă împădurită din apropierea locuinței. Au plecat în căutarea lui polițiști ai secțiilor Domnești și Curtea de Argeș, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș – Serviciul Acțiuni Speciale, jandarmi și pompieri argeșeni, dar și persoane din cadrul comunității locale.
Doi polițiști ai Secției din Domnești au observat însă o cărare de urme în zona împădurită. Au urmat-o și au ajuns pe un traseu ocolitor față de cel estimat inițial. Așa l-au găsit pe bărbat la circa 40 de minute de mers față de locul de unde a plecat, cu o problemă la un picior. Bărbatul a fost adus la drum, consultat de un echipaj medical și transportat la spital.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/02/19/politisti-eroi.jpg)
„Mulțumim tuturor celor care au sprijinit demersul pentru căutarea bărbatului și felicităm pe cei doi colegi care, datorită modului în care au abordat căutările, au reușit să îl găsească”, a transmis IPJ Argeș.
0 Comentarii