Week-end-ul trecut a avut loc la Bazinul Olimpic din Piteşti Cupa Mărţişor la înot, concurs organizat de CSM Piteşti. Au participat aproape 250 de înotători, băieţi şi fete, cu vârste cuprinse între 6 şi 14 ani, de la 18 cluburi din întreaga ţară: Mioveni, Giurgiu, Constanţa, Ploieşti, Braşov, Bucureşti, Tulcea și Piteşti. Cea mai bună performanţă la fiecare categorie de vârstă fete şi băieţi, în funcţie de punctajul acumulat la probe, a fost premiată cu diplomă şi cupă. Clubul Sportiv Municipal Pitești a fost cel care a dominat această competiție, obținând locul I pe cluburi, cu 133 de puncte. Sportivii pregățiți de profesorul Viorel Nicolae Ciobanu, Adriana Drigă, Bogdan Chiriac, Adrian Moise, Zizica Sora, Iuliu Berca și Mihai Cichirdan au totalizat peste 60 de medalii.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii