scris luni, 12.12.2022

CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-1. Oltenii urcă pe locul patru în clasamentul Ligii 1

Universitatea Craiova a reușit să o învingă pe CS Mioveni, scor 1-0, în cadrul etapei cu numărul 20 din Superliga României. Singurul gol al partidei a fost reușit de către George Cîmpanu, în minutul 41, când a șutat perfect din marginea careului.

Datorită acestei victorii, Universitatea Craiova a urcat pe locul patru al clasamentului, devansând-o pe Rapid. Chiar dacă a reușit să-și treacă în cont cele trei puncte, formația din Bănie nu trebuie să fie mulțumită, pentru că jocul practicat a fost unul pe alocuri execrabil. În ultimele 20 de minute nu a existat pe teren și doar imprecizia gazdelor în fața porții a făcut ca soarta partidei să fie decisă de golul lui Cîmpanu din minutul 41.