CS Mioveni, remiză într-un amical cu Rapid

de | 24.09.2022 15:48 | Actualitate, Home, Sport

CS Mioveni a făcut egal, 2-2, cu Rapid, într-un amical jucat la Curtea de Argeș, în această dimineață. Golurile Mioveniului au fost marcate de Junior Kabananga (min 3) și Scarlatache (min 23). Până la pauză, Rapid a redus din diferență prin Ciobanu. În minutul 40, acesta a înscris cu poarta goală, după o pasă excelentă a lui Papeau. La scurt timp după pauză, în minutul 52, Alex Ioniță egalează cu un șut din centrul careului.

Elevii lui Adrian Mutu sunt în această perioadă în cantonament în zonă.Ei sunt cazați la Curtea de Argeș și se pregătesc la baza sportivă a lui Internațional Lazăr de la Valea Iașiului. Cele două echipe s-au întâlnit și în campionat acum o săptămână. Rapid s-a impus atunci cu 2-1, în Giulești.