CS Mioveni pierde meciul jucat acasă cu moldovenii. Scor 0-2

de | 2.05.2022 19:36 | Actualitate, Sport

CS Mioveni a fost învinsă de FC Botoșani în meciul jucat acasă. Moldovenii au încheiat partida prin golul lui Patache, cel care a stabilit scorul final de 2-0.

La Mioveni gazdele au avut prima ocazie de a marca în minutul 8. Infiltrat în careu, Coșereanu a șutat puternic, dar portarul Pap a respins excelent. Botoșani a dat replica prin Mailat (18). Găsit excelent de Mihai Roman în careu, fostul jucător al CFR-ului a reluat din voleu puțin pe lângă poartă.

Cele două echipe nu și-au mai creat nicio ocazie timp de primele 45 de minute.

Minutul 70 a adus deschiderea scorului. Tîrcoveanu a centrat perfect din corner, iar Dican a reluat cu capul pentru 1-0.

Moldovenii au mai înscris odată prin Patache (85). Lăsat cu poarta goală de pasa lui Petkovski, acesta a stabilit scorul final, iar CS Mioveni pierde în fața moldovenilor.