CS Mioveni – FC Botoșani 1-0. Argeșenii sunt cu un pas în sferturile Cupei

de | 8.11.2022 18:03 | Actualitate, Home, Sport

CS Mioveni a învins-o pe FC Botoșani, scor 1-0, și are punctaj maxim după primele două runde din grupa B a Cupei României. Astfel, argeșenii sunt cu un pas în sferturile Cupei României.

Cu Marius Stoica, antrenor interimar, CS Mioveni a avut un parcurs destul de bun. A făcut un meci foarte bun cu liderul Farul runda trecută, iar acum a obținut o victorie importantă în Cupa României. Gazdele au fost mai periculoase pe durata întregii parte. Superioritatea a fost fructificată în minutul 83, când Junior Kabananga a finalizat cu latul, din 6 metri, un contraatac-școală.

CS Mioveni strânge astfel 6 puncte în primele două runde ale grupei B din Cupa României și complică socotelile. Cu o remiză în ultima rundă, acasă, contra celor de la UTA, argeșenii se califică în sferturi.