CS Mioveni a obținut prima victorie din acest sezon

de | 2.09.2022 20:51 | Actualitate, Home, Sport

CS Mioveni a învins-o pe Sepsi în deplasare, scor 1-0, și a obținut prima victorie din acest sezon. CS Mioveni era penultima clasată înaintea acestui meci. La polul opus, Sepsi, dacă ar fi obținut victorie azi, ar fi urcat provizoriu pe loc de play-off, obiectivul clubului pentru actuala stagiune.
Argeșenii au avut o ocazie uriașă în minutul 3, când Cosmin Matei a scos de pe linia porții reluarea cu capul semnată de Rădescu. Gazdele au fost aproape de gol o singură dată în prima parte. Din careu, „interiorul” lui Ștefănescu s-a oprit în bara transversală (min23).
Blerim Krasniqi, introdus de Stoican la pauză, a dat lovitura în minutul 53. Albanezul a profitat de un spațiu iscat între Ispas și Bălașa și l-a învins pe Niczuly cu un trasor în diagonală expediat din marginea lui „16”.

Sepsi a fost foarte slabă și până la finalul partidei, iar Mioveni n-a avut mari probleme în demersul de a-și apăra prima victorie din sezon.