Prezent la ultima conferință de presă PSD Argeș, președintele executiv Cristian Gentea a criticat dur și argumentat măririle uriașe de salarii ale angajaților de la Consiliul Județean Argeș. ”Mărirea de salarii la Consiliul Județean Argeș la toată lumea este o mare prostie. E o porcărie această mărire și îmi asum ce spun. La Primăria Pitești nu s-a făcut așa, acolo nu s-au mărit salariile”, a spus printre altele Cristian Gentea, unul dintre foarte puținii membri PSD Argeș care mai au curajul să aibă opinii critice în partid, inclusiv față de colegi din partid.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii