Prefectul Emanuel Soare a confirmat în cursul după amiezii că în Primăria Pitesti a fost depistată o persoană pozitivă, fără contacți direcți in cadrul instituției. “Sunt 7 contacti direcți din familia respectivei persoane”, a mai spus prefectul. Acesta a mai adăugat că sunt peste 170 de bolnavi depistați pozitiv și internați în spitalele din județ. De asemenea, conform surselor noastre, în acest moment sectia de Covid de la Spitalul Mioveni este plină. Și, atenție, bolnavii internați in ultima perioadă nu au comorbidități! ( G.G)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii