Un copil în vârstă de un an şi 10 luni din Argeş, având probleme digestive, a fost transferat în capitală, la Spitalul „Matei Balş”. Medicii piteşteni i-au pus micuţului diagnosticul enterocolită. La ora actuală, la Spitalul de Pediatrie Piteşti mai sunt internaţi 27 de copii cu probleme digestive, dintre care 22 au vârste sub 2 ani, iar la Spitalul Judeţean Argeş, secţia Boli Infecţioase, se află 3 copii, dintre care unul are vârsta între 0-2 ani. Şi la Spitalul Municipal Câmpulung sunt internaţi 8 copii cu probleme digestive, toţi având vârste sub 2 ani.
I.H.B.
0 Comentarii