La invitația orașului Mioveni, săptămâna trecută, între 8 – 18 august, un grup de copii din Ucraina s-a aflat într-o tabără din județul Argeș. Grupul a fost format din 15 tineri, cu vârste cuprinse între 13 și 18 ani. Copiii provin din familii care au avut de suferit de pe urma conflictului militar care s-a desfășurat pe teritoriul Ucrainei în anul 2014. Mulți dintre acești copii au rămas fără unul dintre părinți.
Cât au stat la Mioveni, copiii ucraineni s-au bucurat de activități diverse și relaxante, de excursii și vizite. Aceștia au mers pe Transfăgărășan, au vizitat Barajul Vidraru și întreaga zonă de nord a județului. De asemenea, copiii au fost la ștrand și au petrecut o zi la picnic în Făget.
M.T.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii