Web Analytics
scris miercuri, 08.03.2023

Constantin Schumacher a plecat de la FC Argeș

După ce ieri Marius Croitoru și-a reziliat contractul, FC Argeș a rămas și fără antrenorul secund. Constantin Schumacher, unicul deținător al licenței PRO din cadrul clubului, a hotărât să plece de la echipă. El a confirmat, pentru STIRIPESURSE.RO, despărțirea de FC Argeș și și-a explicat gestul.

Citește și: Viorel Tudose, sponsor la FC Argeș, a luat foc: „Dacă nu mi se acceptă condițiile, plec de la echipă!”

”Nu pot să fiu secundul lui Radu Dragoș, îmi este prieten și nu putem să încurcăm lucrurile. Îmi doresc ca echipa să scape de la retrogradre. Decizia a fost luată de altcineva, de un sponsor al clubului. Este păcat!  La un club atât de mare ca FC Argeș decide un om care dă 2-3 lei. Când a venit Marius Croitoru pe bancă, am vorbit cu domnul primar că voi sta la echipă cât timp stă Marius pe bancă si că nu voi mai accepta rolul de antrenor secund”, a spus Constantin Schumacher.

Schumacher a fost pe banca tehnică a piteștenilor 1 an și jumătate. După plecarea lui, FC Argeș este obligată să găsească în termen de 30 de zile un antrenor cu Licență PRO.

Distribuie!

1 Comentariu

  1. Drum bun! Chiar nu este nici o pierdere, sa fie sanatos! Schumacher poate avea si mama licentei PRO, el chiar nu poate sau nu se pricepe!

    Răspuns

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...