Vineri,6 noiembrie, ora 19, are loc o nouă premieră la Club22Teatru Independent Pitești. Este vorba despre comedia „Salutări dela Pitesci!”(adaptare foarte liberă după ” Ale vieții valuri” de Tudor Mușatescu). Organizatorii anunță că au mai rămas doar puține locuri! Sunt respectate astfel normele de protecție împotriva infectării cu SarsCov2. Vor fi puse la dispoziție dezinfectant, măsurarea temperaturii, raze UV, mască, distanțare. Și…buna dispoziție!
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii