În această săptămână, Ateneul Sarmiza Bilcescu Alimănişteanu din Lereşti găzduieşte a III-a ediţie a Festivalului de film CineSat. Manifestarea este organizată cu sprijinul Centrului Naţional al Cinematografiei şi beneficiază de prezenţa unor artişti de excepţie precum Dan Piţa, Elisabeta Bostan, Gheorghe Visu, Șerban Marinescu, Dan Nițescu, Alexandru Papadopol şi Mircea Diaconu.
În fiecare zi sunt organizate work-shop-uri coordonate de actori sau regizori, urmate de difuzări de filme româneşti, la care vor asista şi protagonişti ai peliculelor.
C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii