CFR Cluj, victorie cu emoții în fața FC Argeș în Cupa României

de | 6.04.2023 23:58 | Actualitate, Home, Sport

CFR Cluj s-a calificat cu greu în semifinalele Cupei României, după 1-0 cu FC Argeș. Pentru locurile din finală se vor lupta 4 echipe din Ardeal: CFR Cluj, Sepsi, U Cluj, UTA. Finala Cupei României Betano ediția 2022/23 e programată pe 24 mai 2023. Deținătoarea trofeului e Sepsi Sf. Gheorghe.

Campioana României a avut probleme în fața penultimilor clasați din Superliga, care au avut perioade bune în care au controlat mijlocul terenului. Formația din Trivale a dat o replică bună în Gruia, fiind ajutată și de faptul că Dan Petrescu a mizat pe foarte multe rezerve în prima repriză. Unicul gol a fost marcat în minutul 89: Krasniqi deschide scorul din interiorul careului, împingând mingea în poartă cu vârful ghetei. Astfel, CFR Cluj se califică în semifinalele Cupei României, unde va da piept cu Sepsi Sf. Gheorghe.