Cătălin Bulf, președintele PMP Argeș, a dezvăluit săptămâna trecută circumstanțele ciudate în care a pierdut postul de deputat la alegerile parlamentare din decembrie 2016, deși la închiderea urnelor era dat ca sigur pe lista noilor parlamentari ai județului, inclusiv de către contracandidații săi.
„La ora 21 s-au închis urnele. La ora 23 eram parlamentar. Tot la ora 23, undeva în cartierul Craiovei s-au întâlnit cei de la PSD și ALDE și s-a hotărât să se renumere voturile din zece secții. Înainte de renumărare, USR erau cu vreo 75-80 de voturi după mine. După renumărare, USR a trecut pe locul trei și eu pe locul patru”, a explicat Cătălin Bulf, care în prezent este consilier județean.
La alegerile din decembrie 2016 pentru Camera Deputaţilor, PSD a obţinut 59% dintre voturi, urmat de PNL (12,4%), USR (6,8%), PMP (6,7%) şi ALDE (6,4%).
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii