Web Analytics

articol scris vineri, 21 noiembrie 2025

Când va fi condus pe ultimul drum fostul mijlocaș al FC Argeș, Doru Toma

Comunitatea fotbalistică argeșeană, foștii colegi, suporterii și toți cei care l-au cunoscut se pregătesc să își ia rămas-bun de la fostul mijlocaș al FC Argeș, Doru Toma. Cei care doresc să-i aducă un ultim omagiu sunt invitați să își exprime respectul și recunoștința pentru un om care a lăsat o amprentă profundă în istoria fotbalului argeșean.

Programul ceremoniei funerare:

  • Sâmbătă dimineața – Sicriul va fi depus la capela cimitirului Sf. Gheorghe din Pitești.
  • Duminică, ora 13:00 – Slujba de înmormântare va avea loc la același cimitir.

Fotbalul argeșean este în doliu. Doru Toma (68 ani), fostul mijlocaș al Argeșului, a decedat, lăsând în urma sa o durere de nedescris.

Suporterii argeșeni nu vor uita niciodată golul lui Tomiță din meciul cu Valencia, de pe Mestalla, gol care a dat speranțe de calificare fanilor.

Doru Toma a fost un fotbalist emblematic și a făcut parte din echipa cu care FC Argeş a câştigat, în 1978-1979, cel de-al doilea titlu de campioană a României.   

“Tomiţă”, aşa cum era cunoscut de microbişti, ocupa în prezent funcţia de team manager în cadrul clubului pe care l-a iubit toată viața - FC Argeș. Fostul mare jucător a evoluat ca mijlocaş central la FC Argeş timp de 12 sezoane.

Distribuie!

0 Comentarii

Trimite un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Jaf de peste 100.000 de euro în Botoșani: bani și bijuterii din aur dispărute dintr-o mașină. Cum au dat polițiștii de urma suspectului

Un bărbat în vârstă de 37 de ani a ajuns în custodia poliției, fiind principalul suspect într-un dosar de furt […] Citește!

Bruxelles-ul sancționează Google cu 890 de milioane de euro. Comisia Europeană acuză gigantul tech de încălcarea noilor reguli digitale

Google a primit o nouă sancțiune de proporții din partea Comisiei Europene, care a decis să amendeze compania americană cu […] Citește!

Dincolo de gazon! Dan Lăcustă: „Povestea mea la FC Argeş a început la 11 ani!”

Dan Lăcustă a îmbrăcat tricoul alb-violet între 1993 – 1998 și 2007 - 2010. Fost fundaș al Argeșului, Dan Lăcustă, […] Citește!

Record la reciclare în România: peste 2,4 miliarde de PET-uri și sticle au fost returnate în doar șase luni

Sistemul de Garanție-Returnare continuă să câștige teren în România. În primele șase luni ale anului, românii au returnat peste 2,4 […] Citește!

Intervenție ca în filme în Capitală: șofer în pericol, găsit și salvat la timp de polițiști după un apel întrerupt brusc

Un bărbat în vârstă de aproximativ 60 de ani a fost salvat de polițiști după ce i s-a făcut rău […] Citește!

PSD cere schimbares legii și deblocarea posturilor din sănătate: Reforma nu se poate face cu prețul vieții oamenilor

PSD cere oficial schimbarea legii prin care posturile de la stat au fost blocate. Posturile din sănătate trebuie să fie deblocate, căci reforma […] Citește!

Traian Băsescu explică cine are șanse să fie noul premier al României: Parlamentarii nu vor risca

Traian Băsescu îl avertizează pe Nicușor Dan că prelungește criza în cazul în care nu va desemna rapid un premier. Fostul președinte este […] Citește!

ANM: Cea mai rece zi de 22 iulie din istoria măsurătorilor 

După o perioadă de căldură extremă, o masă de aer polar a pătruns peste țara noastră, și a provocat o […] Citește!

România va avea o nouă vamă cu Ucraina, la Sighetu Marmației 

Guvernul României a anunțat, joi, că urmează deschiderea unui nou punct de trecere a frontierei cu Ucraina, între localitățile Sighetu […] Citește!

Tânăr arestat preventiv pentru trafic de minori 

Un tânăr de 23 de ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind cercetat pentru trafic de minori, […] Citește!

sindicate

Cele cinci confederații sindicale reprezentative susțin la unison retragerea de urgență a proiectului legii salarizării

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional, Confederaţia Naţional Sindicală "Cartel ALFA", Confederaţia Naţională a Sindicatelor Libere din România […] Citește!

Bazinul de Înot Mioveni, închis pentru 24 de zile

Primăria orașului Mioveni informează cetățenii că activitatea Bazinului de Înot Mioveni va fi suspendată în perioada 1–24 august, pentru efectuarea […] Citește!

Omul săptămânii

Claudiu Samoilă

Opinie

Mai puţine zile de comune şi mai mult asfalt

Din ediția tipărită

Directorii de la „Iulia Zamfirescu” și „Alexandru Odobescu” și-au dat liceele în judecată pentru sporul de condiții vătămătoare

După ce fostul director adjunct al Liceului „Iulia Zamfirescu” din Mioveni, profesorul Valeriu Fianu, a fost dat afară ca urmare […] Citește!

Foto-pamflete

Slujbă de hram la 400 de ani de la ctitorire la Biserica „Sfântul Ilie” din Câmpulung

Ziua sărbătorii Sfântului Ilie Tesviteanul nu a mai fost prinsă în perioada desfășurării manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Câmpulung, deși sfântul […] Citește!

Fostul şef al Poliţiei Câmpulung s-a căsătorit cu iubita care a încercat să-l scape de vina accidentului de anul trecut

A greșit cândva, dar acum e fericit! Aflat în termenul de supraveghere după condamnarea cu suspendare de anul trecut, fostul […] Citește!

Perioadă de evaluări cu emoţii în cultura câmpulungeană

A fost și este perioadă de evaluări și concursuri ale managerilor instituțiilor de cultură din Câmpulung, trecând deja prin așa […] Citește!

Foto-pamflete

Elena Lasconi i-a sfidat pe consilierii locali

Momente stupefiante la ultima ședință de consiliu a celor de la Câmpulung, la întrunirea la care s-a aprobat programul Zilelor […] Citește!

O nouă grupare interlopă controlează Ştefăneştiul

La Ștefănești se conturează o nouă grupare interlopă care îi terorizează pe locuitori, fără ca cineva să ia vreo măsură, […] Citește!

Rectorul Mihnea Costoiu, atac la politicienii fără carte. „Lumea se schimbă și e dominată de prostie”

Rectorul Universității Politehnica București i-a atacat dur pe politicienii fără carte, care conduc astăzi țara. Studiile înalte au ajuns să […] Citește!

Singurul oncolog de la Câmpulng şi-a luat normă întreagă la Spitalul „Sf. Nicolae” din Piteşti

După ce că Spitalul Municipal Câmpulung are deficit de medici la Cardiologie și Urologie, iar Dermatologia a fost deființată, aceeași […] Citește!