Inspectorul general a decis ca o parte din examenul de titularizare din acest an să se desfăşoare la Grupul Şcolar Cantacuzino, fostul Liceu Sanitar, din Găvana. Argumentele, deşi nu au fost făcute publice, sunt unele zdrobitoare. În primul rând, şcoala se află într-un cadru natural mirific şi liniştit, la intersecţia a două străzi foarte circulate, într-o zonă comercială supraaglomerată dominată fonic de vacarmul Pieţei Găvana, fiind astfel întrunite condiţiile ca toţi candidaţii care nu trebuie să ia examenul să greşească la greu. Al doilea argument este acela că acolo este profesor, prin decizia directorului, dar fără acordul Consiliului de Administraţie, chiar inspectorul general Bratu care nu prea şi-a ţinut orele, dar prin grija inspectoarei Liliana Perianu acesta lucru nu a transpirat până acum. Tot la Cantacuzino se organizează şi alte examene precum Bacalaureatul sau cel pentru absolvenţii de clasa a opta, toate sprapunându-se cu titularizarea, haosul fiind asigurat în aşa fel încât la final lucrurile să iasă aşa cum trebuie. Adică să se titularizeze doar cei care…”merită”. (ELECTRO-CUTARE)
A început atacul! Operatorii de jocuri de noroc dau năvală în instanţe pentru a cere suspendarea interzicerii păcănelelor
Doi operatori de jocuri de noroc s-au îndreptat deja împotriva Consiliului local și a...



0 Comentarii