În TIR-ul de Terapie Intensivă Mobilă, adus vara trecută în curtea Spitalului Județean Argeș cu surle și trâmbițe, s-a tremurat de frig până acum două săptămâni. Și ne referim, evident, la pacienții Covid-19 internați aici în stare gravă. Totul s-a descoperit după ce rudele unora dintre ei au reclamat că temperaturile de peste noapte sunt foarte scăzute și oamenii riscă să moară de frig, nu de COVID. De ce au trebuit bolnavii să suporte o temperatură între 16-18 grade Celsius noaptea, în luna noiembrie? N-o să vă vină să credeți! Fiindcă cei de la spital n-au știut să seteze temperatura, deși în momentul în care TIR-ul ATI a fost adus, s-a făcut un instructaj pe această temă. După ce scandalul a izbucnit, a fost nevoie să se ia legătura cu cei care au adus TIR-ul, inclusiv cu distribuitorul/producătorul din Turcia, pentru ca ”specialiștii” de la Spitalul Județean să nu se trezească cu pacienții morți de frig, nu de Covid. De noaptea minții, nu altceva!
(ELECTRO-CUTARE)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii