Bogdan Andone s-a arătat extrem de nemulțumit că echipa sa a nu a arătat atitudinea potrivită pentru acest meci, primul din noul sezon, dar a subliniat că victoria celor de la FCSB e meritată.
„Nu prea sunt multe de spus acum. Vreau să le mulțumesc suporterilor veniți în număr mare de la Pitești pentru susținere. Și vreau să îmi cer scuze în numele echipei, mai ales pentru atitudinea din prima repriză.
Nu e posibil să ne prezentăm așa în prima etapă, se mai întâmplă în timpul sezonului să fie oboseală, lipsă de concentrare, dar este nepermis acest lucru acum. Vom vedea în zilele următoare cum vor merge lucrurile.
Marea problemă e cu sistemul VAR și cu noile reguli. Arbitrii arbitrează cum vor. Le dă libertate domnilor arbitri să ducă lucrurile în direcția în care vor. La unii se numără secundele, la alții se întorc cu spatele. O dată este fault, o dată e henț, de două ori nu este, nu mai înțelegi nimic. În această seară nu am nimic de reproșat, dar nimeni nu înțelege nimic. Ne întrebăm unii pe alții.
Deciziile sunt tot timpul la dânșii, ei duc jocul cum vor ei sau în ce direcție vor. Era primul meci, l-am pregătit pentru a câștiga. FCSB a câștigat meritat, experiența și valoarea lor și-au spus cuvântul. Nu am reușit să îi blocăm”, a spus Bogdan Andone, antrenorul echipei FC Argeș.
În etapa a doua a acestei stagiuni FC Argeș va primi vizita celor de la Petrolul, vineri, 24 iulie, de la ora 21:30. De cealaltă parte, FCSB se va deplasa pe terenul celor de la Csikszereda, duminică, 26 iulie, de la aceeași oră.


























0 Comentarii