Biciclist acroșat de un autoturism în Ștefănești. Un accident rutier a avut loc în această după-amiază, pe strada Primăverii din orașul Ștefănești. Beat la volan, ziua în amiaza mare, un bărbat în vârstă de 62 de ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare și a lovit un tânăr aflat pe bicicletă. Biciclistul, în vârstă de 18 ani, nu se asigurase la ieșirea de pe un drum lateral. Șoferul se afla sub influența alcoolului, având 0, 11 mg/l alcool pur în aerul expirat. Biciclistul nu a suferit răni grave.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii