Se finalizează o investiție, în cazul nostru refacerea străzii ce leagă Schitul Trivale de drumul ce duce la Cornul Vânătorului și se lasă în așteptare darea ei în folosință pentru a fi exploatat momentul electoral. Când ? Probabil în toamnă, la alegeri. Soseaua este gata de cel puțin trei luni. Nu mai spun că s-a înlocuit piatra cubică cu asfalt, distrugându-se probabil ultima amintire a ceea ce a fost Parcul Trivale. Cu ce tupeu vor tăia pamblica cei ce își bat joc de piteșteni în asemenea hal ?
Accesul la Mănăstire se face acum foarte greu, pe o străduță cu sens unic. Alo ?
Vă mai bateți joc mult ? Prof. Dr Cornel Carp
0 Comentarii