Argeșeanul catalogat statistic drept „decesul cu numărul 442”, care s-a stins astăzi pe patul Spitalului Mioveni, a fost pacientul doctorului Felix Sârboiu. Confirmarea a fost făcută chiar de către prefectul Emanuel Soare, pe grupul de whatsapp pentru jurnaliști. Bărbatul, în vârstă de 68 de ani, care avea mai multe afecțiuni grave, a fost internat pe data de 30 martie, fiind suspect de Coronavirus ca și contact al medicului, să fie testat iar rezultatul pozitiv a venit pe data de 14 aprilie, odată cu cel al medicului șef de la chirurgie vasculară. Pe 15 aprilie a fost mutat la Spitalul Mioveni, secția destinată urgențelor Coronavirus.
Român arestat în Italia după ce a împușcat o octogenară în plină stradă
O femeie de 81 de ani a fost ucisă de un glonț rătăcit în timpul unei răfuieli între două bande...
” Bărbatul, în vârstă de 68 de ani, care avea mai multe afecțiuni grave … ” – Varsta si alte cele au fost baza, covid-19 fuse doar branciul/bobarnacul !