În cursul serii de 12 iulie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Bascov au pus în executare, cu operativitate, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, privind pe un bărbat de 30 de ani, din Bascov.
Prin sentință a Judecătoriei Pitești, rămasă definitivă prin Decizie a Curții de Apel Pitești, cel în cauză a fost condamnat la pedeapsa închisorii de 4 ani și 2 luni, pentru săvârșirea mai multor infracțiuni de furt calificat, în condiții de recidivă.
Bărbatul a fost căutat în mai multe locații, fiind identificat ca pasager într-un autoturism, pe raza localității de domiciliu.
Cel în cauză a fost încarcerat.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii