Veste bună pentru avocatul Radu Nistor. Judecătorii Curții de Apel Pitești i-au admis mai multe solicitări, printre acestea fiind și permisiunea de a profesa din nou. În plus, magistrații i-au înlocuit obligația de a nu părăsi localitatea cu obligația de a nu părăsi țara. Avocatului i-a fost menținută măsura controlului judiciar, iar în perioada acestei măsuri trebuie să respecte anumite reguli, să se prezinte în fața organului judiciar sau al instanței de judecată ori de câte ori este chemat, să se prezinte periodic în fața polițiștilor care se ocupă de supraveghere și să nu ia legătura cu martorii din dosar sau să se apropie de aceștia.
D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii