Un bărbat de 41 de ani, din Băbana, are dosar penal pentru ultraj contra bunelor moravuri după ce a făcut mai multe acte de exhibiționism în fața unor fete, majoritatea minore, în Pitești. Joi, 27 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Pitești l-au reținut.
„Din cercetări s-a stabilit că, în ziua de 12 ianuarie a.c., în jurul orei 10:00, bărbatul ar fi săvârșit acte de exhibiționism în fața unei tinere care se deplasa pe o stradă din municipiul Pitești, iar la data de 26 aprilie a.c. cel în cauză ar fi săvârșit acte de exhibiționism în fața unor minore, tot în municipiul Pitești”, a transmis IPJ Argeș.
Citește și Dosarul „Balastiera 2”. S-au clasat faptele ex-poliţistului Laurenţiu Bălan, însă firma lui şi alţi suspecţi sunt cercetaţi în continuare
Astfel, joi, 27 aprilie a.c., după administrarea probatoriului, bărbatul a fost reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, iar astăzi va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Foto descriptiv
0 Comentarii