Web Analytics
scris miercuri, 18.01.2023

Argeș. A dat radarul peste cap. Circula cu 207km/oră pe autostradă!

Polițiștii de la Autostrăzi au oprit un bărbat de 25 de ani, din Popești-Leordeni, județul Ilfov, care conducea un autoturism pe A1, în Argeș, la kilometrul 91, aparatul radar înregistrându-l cu viteza de 207 km/oră (cu 77 km/oră mai mult decât limita legală). Ca la raliuri! Și ne mai mirăm cum se produc accidentele rutiere!

Citește și: Argeș. O mașină a ajuns în șanț cu roțile-n sus

Prin urmare, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu 1.305 lei amendă, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de circulație timp de 120 de zile, fiindu-i eliberată dovadă înlocuitoare, fără drept de circulație – după cum ne informează Biroul de presă al IPJ Argeș.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...