Pompieri cu două autospeciale de intervenție și o ambulanță Smurd de prim ajutor, s-au deplasat în comuna Cicănești, satul Bărbați. La fața locului a fost găsită o persoana în stop cardio respirator . Este vorba despre un vecin care nu prezenta arsuri. I s-au efectuat manevre de resuscitare. A fost chemat un echipaj al Serviciului de Ambulantă Județean în sprijin. Însă bărbatul nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarat decedat.
În ceea ce privesc pagubele materiale, a ars acoperișul casei pe o suprafața de aproximativ 50 de metri pătrați, tencuiala și articole de îmbrăcăminte. Cauza probabilă: jarul căzut din soba pe podea a generat incendiul, care s-a propagat la acoperiș.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii