Web Analytics
scris duminică, 03.11.2019

Al treilea eșec consecutiv pentru BCM U Pitești

 

Campioana în exercițiu la baschet masculin, CSM CSU Oradea, a obținut un succes relativ lejer în deplasarea cu BCM U FC Argeș Pitești, scor 83-71, la finalul unui meci pe care l-a dominat, cu excepția primului sfert.

Așa cum ne-a obișnuit în acest sezon, “leii roșii” au intrat mai greu în meci, pierzând prima secvență a întâlnirii, adjudecată de gazde cu 19-14. Lucrurile au revenit însă la normal în sfertul secund, când valoarea evident superioară a echipei arădene și-a spus cuvântul. CSM CSU a trecut în avantaj, prin coșul lui Watson, scor 19-21 și nu a mai cedat conducerea până la final.

Oaspeții au avut avantaj la pauza mare, scor 38-34. Echipa orădeană s-a distanțat la zece puncte pe parcursul sfertului trei, menținând apoi acest ecart până la final. Echipa piteșteană a încercat să revină în joc, dar orădenii au gestionat bine ultimele minute, asigurându-și un final liniștit.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...