Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Pitești au reținut un bărbat bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt. Din cercetări s-a stabilit că în perioada februarie-noiembrie 2019 ar fi sustras bani și bijuterii profitând de încrederea victimelor. Bărbatul, în vârstă de 34 de ani se împrietenea cu diverse femei care îl invitau în casă. La plecare își lua și câte un suvenir din casa lor, de obicei bijuterii sau bani, Până în acest moment, au fost depuse două plângeri la sediul Poliției. Oamenii legii bănuiesc că ar fi vorba despre mai multe cazuri. Cercetările continuă pentru stabilirea întregii activități infracționale.
0 Comentarii