Centrul Info Trafic al Poliției Române a informat aseară că pe Autostrada A1 Bucureşti-Piteşti au avut loc două evenimente rutiere pe sensul de mers către Piteşti, la ieşirea din capitală. Primul a fost la kilometrul 11, pe banda a doua, în care au fost implicate 4 autoturisme, iar cel de-al doilea la kilometrul 12, tot pe banda a doua, cu două autoturisme implicate.
Ambele accidente rutiere s-au produs ca urmare a nepăstrării distanţei de siguranţă şi nu au fost soldate cu victime. Circulaţia a fost restricţionată pe banda a doua, până la scoaterea tuturor autovehiculelor pe banda de urgenţă, iar în zonă s-a format o coloană de aproximativ doi kilometri, care s-a deplasat prin dirijare de către poliţia rutieră pe prima bandă.
M.I.
0 Comentarii