Web Analytics
scris joi, 05.01.2023

Accident în Argeș. Un bărbat a murit, iar altul este rănit

Un accident s-a petrecut în comuna argeșeană Lerești, pe DJ 734, în această noapte. Un bărbat a murit, iar altul este rănit după ce o mașină a ieșit de pe drum și a intrat într-un cap de pod.

Echipajele de intervenție au găsit două victime neîncarcerate. Pasagerul, un bărbat de 85 de ani, se afla în stop cardio-respirator la venirea echipajelor. Din păcate, manevrele de resuscitare nu au avut rezultat, fiind declarat decesul.

Conducătorul autoturismului, de 65 de ani, a fost găsit conștient. ISU Argeș transmite că a fost transportat la spital.

Citește și O tânără de 25 de ani, fără alte boli, a murit după ce a făcut gripă

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung au fost la fața locului. Au intervenit pompierii de la Detașamentul Câmpulung cu o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat și o autospecială de intervenție, alături de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...