Web Analytics
scris vineri, 05.04.2019

Cornel Ionică se întoarce primar

Tribunalul Argeș a judecat, astăzi, dosarul în care Cornel Ionică a cerut suspendarea ordinului emis de prefectul județului, Emilian Dragnea, privind încetarea mandatului său la cârma Primăriei Pitești după ce ANI l-a găsit în conflict de interese (dosar în care pârâți au fost atât Instituția Prefectului-Argeș, cât și prefectul).

Instanța i-a admis cererea, iar Cornel Ionică va reveni în funcția de primar al Municipiului Pitești.

Înainte de a afla decizia Tribunalului Argeș, edilul a declarta că a valorificat din plin răgazul avut după părăsirea fotoliului și că a primit numeroase încurajări. Ionică a avut un mesaj pentru prefectul Dragnea cu privire la semnarea ordinului în baza căruia a trebuit să elibereze funcția de edil șef: „Putea să n-o facă”!

Distribuie!

2 Comentarii

  1. Sustin pe domnul Ionica.
    Adversitatea pare ciudata !

  2. In Arges, ca si in Romania, Justitia este corupta. Sustine hotia si este ineficienta. Toti capii justitiei trebuie sa fie demisi si trimisi la munca silnica.

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...