Web Analytics
scris joi, 19.03.2026

Reacreditare pentru Muzeul „Brătianu”

Amenajat în Vila Florica, de la Ștefănești, după preluarea imobilului de Ministerul Culturii, Muzeul Național „Brătianu” a fost reacreditat la începutul lunii martie 2026, în baza unei propuneri a Comisiei Naționale a Muzeelor și Colecțiilor, datată 17 februarie 2026. Este prima reacreditare după ce muzeul primise ordin de acreditare inițial în luna martie a anului 2021.
C.I.B.

Citește și Tânărul preot psiholog Rafael Vintilă, teză de doctorat inedită la Universitatea Babeș Bolyai

Citește și Un candelabru imens, din pietre naturale, a fost instalat la Catedrala Arhiepiscopală din Curtea de Argeș

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...