Web Analytics
scris sâmbătă, 14.06.2025

România a debutat cu victorie în Campionatul European U19

Selecționata României a învins cu emoții echipa Muntenegrului, cu scorul de 2-1 (0-1), vineri seara, pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitală, la debutul în Grupa A a Campionatului European de fotbal Under-19, găzduit de România.

Citește și: Istvan Kovacs, delegat la Campionatul Mondial al Cluburilor din SUA

Oaspeții au reușit să deschidă scorul contrar cursului jocului, prin Vuk Vlahovic (13), dar România a întors scorul în ultima jumătate de oră, grație golurilor înscrise de Emanuel Marincău (63) și David Barbu (90+1).

Jucătorii antrenați de Ion Marin au dominat categoric jocul, având o posesie netă, 22-4 la șuturi la poartă (8-1 pe poartă), 9-3 la cornere.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...